Helsepersonell har gjennomført øvelsen "Trygg akuttmedisin"

Heldagsøvelsen foregikk på kommunehuset den 27. august på kommunehuset

Torsdag 27. august var det øvelse i Beiarn. I prosjektet «Trygg akuttmedisin» øver sykehuset og kommunens helsepersonell sammen. Målet er å styrke den akuttmedisinske håndteringen av hjerteinfarkt, hjerneslag og sepsis (blodforgiftning). Det øves i alle kommuner i Nord Norge, og i går var det vår tur.

Det er spesielt viktig for oss i Beiarn, med lang vei til sykehus, at vårt helsepersonell har god kompetanse for å sikre trygg og god akuttbehandling av alvorlig sykdom.

Vi vil takke Nordlandssykehuset for ett godt samarbeid og en vel gjennomført øvelse. Det inspirerer oss til å jobbe med kvalitet, rutiner og prosedyrer innenfor akuttmedisin og øve videre.

Takk også til Ordfører, varaordfører, rådmann og kommunalsjef for helse og omsorg som satte av tid til å besøke øvelsen😊 

 

Sist oppdatert

Fant du det du var på jakt etter?